"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ekrem Çınar Kimdir ?

Ekrem Çınar emekli matematik ve geometri öğretmeni. Ekrem Çınar Ankara iline bağlı Evren ilçesinde dünyaya gelmiştir. ilk ve ortaokul eğitimini evrende tamamlayan Ekrem Çınar lise eğitimini Ankara merkez Atatürk Lisesinde almıştır. Liseyi yüksek not ortalamasıyla bitiren ekrem çınar okulunda onur belgeleri ile dolu bir mezuniyet almıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi matematik bölünü kazanarak üniversite yaşamına adım atmıştır. çalışma azmi ve teknik bilgi bakımından sürekli kendini eğitimine vererek bu üniversiteden 1990 yılında mezun olmuştur. ilk etapta ufak çaplı öğrencilere dersler vererek geçimini sağlayan ekrem çınar, gerekli formasyonları tamamlayarak öğretmen olmayı başarmıştır.

Siirt ilinin Eruh ilçesinde ufak bir köyde görev almaya başlayan ekrem çınar küçük okulda bir çok öğrenci okutarak vatana hayırlı evlatlar vermeyi başarmış ve o öğrencilerden bir kaçı yüksek mevkilere gelmiştir.

2000 senesinde odtü matematik bölümünde öğretim görevlisi olarak tekrardan üniversite hayatına geri dönmüş aynı zamanda hem matematik hemde geometri alanında bir çok kitap yayınlamıştır.
matematik temel 1 ismiyle kitap çıkaran ekrem çınar adını duyurmayı başarmış ve çok sayıda eseri öğrencilere kavuşturmuştur.

Ekrem Çınar evli ve 2 çocuk babasıdır. matematik ve geometri yanı sıra çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. bildiği yabancı dilleri fırsata çeviren Ekrem Çınar yabancı dilde de bir çok eser yayınlamıştır.

Yayınları;

matematik temel 1-2-3
geometriye giriş 1-2-3
asal sayılar
antremanlık mat-geo

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir